закрыть

Бесплатная консультация

Для получения бесплатной консультации юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email или телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
Агентство недвижимости Киевская Русь

Недвижимость Киева и Киевской области

Продажа квартир и домов в Киеве

+Добавить объявление
Телефон+380(93)611-1316
Emailinfo@realty-ukraine.net
Skypegoncharov.realty
FacebookМы на Facebook
ВКонтактеМы ВКонтакте
Риэлторские услугиНаши предложенияЮридические услугиБТИБезопасностьКонсультацииУслуги иностранцамО нас
Slideshow Image 1
УкраинаПокупкаПродажаАрендаНовостройкиКоммерческая недвижимостьКредитованиеИнвестирование
Консультация адвоката
Как открыть фирму
arou
lombardlifetourismsellyoursiteworldrealtyuahomelandbusrent

Порядок складання технічних паспортів на житловий будинок садибного типу,квартиру,садовий (дачний) будинок,гараж,громадський будинок

Житловий будинок - будинок,призначений для постійного проживання в ньому людей (у т.ч. гуртожиток),що містить в собі квартири та відповідні допоміжні приміщення.

Квартира - частина житлового будинку,призначена для проживання однієї або декількох сімей,містить в собі обладнані житлові та допоміжні приміщення і має окремий вихід до сходової клітки,галереї,коридору,ліфту,тамбуру чи назовні.

Технічний паспорт складається за замовленням власника на кожний об'єкт нерухомості,який перебуває у власності юридичних і фізичних осіб у містах,селищах міського типу і селах. У тих випадках,коли житловий будинок садибного типу,садовий (дачний) будинок,гараж,громадський будинок,квартира належить двом і більше власникам,технічний паспорт складається в цілому на об'єкт нерухомості.

В адресній частині технічного паспорту вказується повна адреса,область,район,місто (селище,село),район (у місті),вулиця,номер дому,інвентарний номер справи,до якої входить паспорт,реєстровий номер. Записують повністю прізвище,ім'я,по батькові власника,дату народження,ідентифікаційний код.

У випадку,якщо будинок належить декільком власникам,у технічному паспорті вказується дольова участь та прізвища всіх співвласників (крім багатоповерхових будинків та майнових комплексів). Ставиться дата виконання та підписи виконавця і керівника бюро технічної інвентаризації.

Техніка заповнення розділів в технічних паспортах:

" "План земельної ділянки" - відомості про земельну ділянку;
" "План будинку" - поверховий план будинку;
" "Експлікація приміщень" - відомості про внутрішні площі приміщень;
" "Характеристика будинку,господарських будівель та споруд" - дані про технічний стан всіх розташованих на земельній ділянці будинків,будівель та споруд,а також їх вартість відповідно до показників,взятих з відомостей технічної інвентаризації.

У разі наявності в об'єкті нерухомості інженерного обладнання,не передбаченого типовими бланками,інформація вказується додатково.

Технічний паспорт на квартиру виготовляє бюро технічної інвентаризації. Переоформлення технічного паспорта на квартиру проводиться у зв'язку з переплануванням або переобладнанням квартири.

Технічний паспорт,попередньо виданий власнику бюро технічної інвентаризації,не вилучається і поточні зміни до нього не вносяться. У разі наявності поточних змін,при проведенні поточної інвентаризації,замовнику видається новий технічний паспорт. При відсутності поточних змін у технічному паспорті ставиться відмітка про відсутність поточних змін на момент обстеження. При видачі технічного паспорта власнику повинна бути зафіксована дата видачі,посвідчена (скріплена) підписом
керівника бюро технічної інвентаризації або уповноваженою особою.

Порядок складання технічного паспорта на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок. Технічний паспорт складається бюро технічної інвентаризації на кожний житловий будинок у 2-х екземплярах. Перший екземпляр зберігається в бюро технічної інвентаризації,другий - у власника. У адресній частині титульного листа паспорта вказується повна адреса житлового будинку:область,район,місто (селище,село),вулиця і номер будинку,номер інвентаризаційної справи та реєстровий номер
відповідно до книги реєстрації. Якщо будинок належить кільком власникам,вказується повне найменування власників,їх дольова участь,проставляється дата виконання,підписи виконавця та начальника бюро технічної інвентаризації.

Технічна характеристика багатоповерхового будинку
У розділі "Загальні відомості" вказуються основні характеристики житлового будинку,необхідні для державного обліку житлового фонду:
- серія проекту;
- рік побудови житлового будинку;
- кількість поверхів - визначається з урахуванням мансардного
і цокольного поверхів;
- площа забудови;
- до площі забудови включається площа будинку з прибудовами;
- об'єм будинку-вказується об'єм будинку,включаючи об'єм
підвалів і прибудов;
- загальна площа;
- житлова площа;
- площа нежитлових приміщень;
- площа балконів,лоджій і терас;
- кількість квартир і кількість кімнат;
- матеріал стін,якщо стіни будинку збудовані з різних матеріалів,вказуються в відсотковому відношенні всі матеріали;
- будівельна (балансова) вартість - вказується власником (документ про балансову вартість надається власником);
- відсоток зношеності - встановлюється бюро технічної інвентаризації.
План земельної ділянки. На нові масиви комплексної забудови експлікації до плану земельної ділянки не складаються.

Використання житлової площі. Нежитлові приміщення,які використовуються для потреб експлуатаційних організацій,прибиральна площа земельної ділянки. Зведена відомість витрат на експлуатацію будинку заповнюється експлуатаційними організаціями.

Правила обстеження багатоповерхових (багатоквартирних) будинків,устаткування і елементів благоустрою

Технічний стан конструктивних елементів визначається за зовнішніми ознаками. В окремих випадках у разі необхідності може проводитися розкриття недосяжних зовнішньому огляду конструктивних елементів. Роботи по розкриттю конструкцій виконуються силами і за рахунок замовника. При огляді в натурі будинків необхідно враховувати,що більшість конструктивних елементів знаходиться в тісній залежності між собою. Тому,якщо виявлено деформацію в одному з елементів,слід ретельно обслідувати зв'язані з ним елементи.

ФУНДАМЕНТИ. При обстеженні фундаментів з боку підвалів необхідно звертати особливу увагу на наявність пошкодження і руйнування блоків,розшарування рядів і руйнування цегляної кладки,сколення і випадання окремих каменів,тріщини в швах або між блоками,горизонтальні тріщини,які свідчать про втрату основою несучих властивостей на цій ділянці. Тріщини в цегляних стінах підвалу,особливо прогресуючі,свідчать про нерівномірність просідання фундаменту. За відсутності підвалів і недоступності фундаменту для огляду про його стан слід робити висновки по цоколю і стінах.

СТІНИ. Зовнішньому обстеженню підлягає весь доступний для огляду периметр зовнішніх стін. При обстеженні приміщень визначається стан внутрішніх стін. Слід визначати наявність відхилень стін більш як на 2 см від вертикальної лінії на висоту одного поверху і на 6 см на висоту будинку,пошкодження стін гнилизною,домовими грибками або жучками,значне здуття стін,викривлення,розладнання з'єднань,ослаблення цегляної кладки,руйнування вузлів кріплення панелей,пошкодження облицювання або фактурного шару.

ФАСАДИ. Визначення технічного стану фасадів проводиться окремо по лицьових і дворових фасадах. Обстеження вінцевих карнизів і елементів з великим виносом,а також балконів,еркерів,лоджій проводиться по всій довжині фасадів.

ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ ТА ВОДОВІДВОДНЕ ОБЛАДНАННЯ. Незадовільний стан гідроізоляції і дренажної системи будинку необхідно оцінювати по наявності вологості в кладці фундаменту і стін. Причиною вологості може бути:зіпсованість каналізації чи водопроводу,заливання підвалу талими і дощовими водами,зіпсованість замощення,високий рівень ґрунтових вод тощо. Окремо враховується стан водостічних труб,металевого покриття карнизів,системи водовідведення з підвалів,підпілля
тощо,а також наявність гідроізоляції.

ДАХИ. Загальний стан покрівлі визначається при обстеженні квартир,розташованих на останньому поверсі,по наявності або відсутності протоків. Стан будівельної системи та риштування визначається шляхом огляду нижньої поверхні покрівлі з горища. Виявлення гнилизни в дерев'яних частинах покрівлі,окрім верхніх ознак,встановлюється простукуванням. Глухий звук є ознакою пошкодження. Необхідно також
звертати особливу увагу на стан покрівлі в розжолобках і слухових вікнах,місцях кріплення телеантен,радіофідеру тощо. При обстеженні покрівлі з шиферу,черепиці,рулонних і подібних матеріалів необхідно звертати увагу на щільність швів,наявність латок,пошкоджень листів. Обстеження суміщених покрівель необхідно робити одночасно з обстеженням перекриття верхнього поверху,звернувши увагу на деталі примикання покрівлі до вертикальних конструкцій,наявність тріщин в покрівлі,місця протоків,промерзання тощо.

ПЕРЕКРИТТЯ. Обстеженню підлягають всі перекриття. Разом з цим визначаються порушення їх горизонтальності (осідання підлоги,провисання стелі),сліди протоків і пошкодження дерев'яних деталей внаслідок гниття та ушкодження деревоїдними комахами,тріщини в місцях обпирання плит і їх зміщення.

ПІДЛОГИ. При обстеженні дерев'яних підлог визначається зношення дощок,осідання,гнилизна,пошкодженість деревини,відсутність значної кількості клепок паркету. При обстеженні асфальтових,цементних,плиточних підлог необхідно звертати увагу на наявність тріщин,вибоїн,а в підлогах з рулонних матеріалів - на відсутність матеріалу в стінках,стертість в ходових місцях,здіймання,осідання і руйнування основи підлоги.

ПЕРЕГОРОДКИ. При обстеженні суцільних та каркасно-засипаних дерев'яних перегородок необхідно звертати увагу на пошкодження штукатурки,вологі плями і вологість деревини,особливо в місцях встановлення санітарно-технічних приладів,ушкодження,викликані гниттям,та пошкодження домовими грибками або жучками. В панельних,цегляних перегородках звернути увагу на випинання і пошкодження оздоблювального шару,відхилення від вертикалі,наявність тріщин в перегородках,в місцях з'єднання їх між собою і з капітальними стінами,перекриттями,дерев'яними коробками,а також у місцях встановлення санітарно-технічних приладів і проходження трубопроводів.

ВІКНА І ДВЕРІ. Обстеження віконних прорізів необхідно проводити по всіх приміщеннях і сходових клітках. Найбільш ретельно необхідно проводити обстеження зовнішніх дверей квартир і сходових кліток,а також дверей в санітарних вузлах,кухнях,пральнях,підвальних приміщеннях. При цьому необхідно звертати увагу на наявність тріщин в місцях приєднання коробок до стін,порушення герметизації віконних коробок,пошкодження віконних і дверних прорізів,викликане гниттям та ушкодженням домовими грибками або жучками,розхитування дверних полотен,коробок.

ПЕЧІ. Ознаками незадовільного стану печей є нерівномірність осідання (тріщини),відхилення від вертикальної лінії,наявність прогорівших стінок печей або металевих футлярів,нерівномірне нагрівання печей внаслідок руйнування димових каналів.

СХОДИ. При визначенні технічного стану сходів необхідно звертати увагу на стан сходів і опор сходових маршів,металевих деталей в місцях зварювання,міцність і надійність кріплення сходових поручнів,наявність тріщин і пошкоджень на сходових площадках,маршах і накладних східцях,наявність тріщин в місцях з'єднання несучих конструкцій сходів зі стінами.

ІНЖЕНЕРНЕ ОБЛАДНАННЯ. При визначенні технічного стану центрального опалення,гарячого водопостачання,газопостачання,водопроводу,каналізації,вентиляції та іншого обладнання необхідно враховувати загальний стан будинку,а також звертати увагу на протіки,наявність вологості в перекриттях санвузлів,ослаблення місць приєднання приладів,ураження корозією окремих ділянок трубопроводів,пошкодження ізоляції магістральних і внутрішньо квартирних електромереж тощо.

БЛАГОУСТРІЙ. При обстеженні елементів благоустрою необхідно звертати увагу на наявність пошкоджень та дефектів. Підрахунок обсягів основних конструктивних елементів будинків,споруд і мереж. Обсяги кожної конструкції повинні бути розмежовані відповідно до вимог форми технічного паспорта. Обсяги конструктивних елементів прибудов і надбудов включаються в загальні обсяги основної будівлі.

ФУНДАМЕНТИ. Дані про стрічкові фундаменти записуються в погонних метрах,а під окремими опорами - в штуках. Цоколі підраховуються і вказуються в квадратних метрах вертикальної поверхні.

СТІНИ. Кількість стін визначається в квадратних метрах (за вирахуванням площі прорізів,підрахованої по зовнішньому обміру коробок). Окремо визначається кількість зовнішніх і внутрішніх стін. Підрахунок проводиться за даними інвентаризаційних матеріалів.

ФАСАДИ. Площі фасадів визначаються шляхом множення їх довжини на відповідні зовнішні висоти (від верхнього обрізу цоколя до верху вінцевого карнизу),без вирахування площі прорізів. В площу фасадів включаються суцільні парапети і фронтони,а також площі зовнішніх стін еркерів,лоджій та інших виступаючих елементів. Площі стін і стелі проїздів,що виходять на вулицю,включаються в площу лицьових фасадів. Площі стін і стелі дворових проїздів включаються в площу дворових фасадів. Площі зовнішніх стін балконів вказуються окремо.

ВОДОВІДВОДНЕ ОБЛАДНАННЯ. Погонна довжина водостічних труб визначається шляхом множення їх кількості на висоту будинку (від спланованої поверхні землі до верхньої лінії вінчаючого карнизу). Настінні і підвісні жолоби підраховуються по їх фактичній довжині. Довжина жолобів,поясків визначається за розмірами,які взяті з поверхового плану.

ДАХИ. Площа покрівлі підраховується шляхом множення площі будинку згідно з зовнішнім обміром стін першого поверху (площа забудови) на відповідний коефіцієнт,що залежить від нахилу даху. Нахил даху визначається як відношення висоти даху від площини вінцевих карнизів до конька до 1/2 ширини будинку при двосхилих і багатосхилих дахах і повній ширині при односхилих дахах. При відхиленні фактичних відношень нахилу даху до ширини від величин,що вказані в таблиці,необхідно брати найбільш близьке значення коефіцієнта. Інтерполяцію при цьому проводити не потрібно.
ПЕРЕКРИТТЯ. Площа перекриття - це площа між капітальними стінами. Підрахунок проводиться за даними журналів обміру приміщень,в квадратних метрах. При підрахунку за даними журналів обміру приміщень до сумарної площі підлог поверху вводиться коефіцієнт 1,03,при цьому до площі першого і проміжного поверхів площа сходових кліток не включається. Площа надпідвального перекриття приймається рівною сумарній площі приміщень підвалу (без площі підлог сходових кліток) із збільшенням її на 3%,якщо в підвалі є перегородки (за виключенням перегородок в одну дошку). Площа горищного перекриття приймається рівною сумарній площі підлоги приміщень останнього (верхнього) поверху (включаючи площу сходових кліток) із збільшенням її на 3%. Площа перекриття мезоніну приймається рівною сумарній площі підлог приміщень мезоніна із збільшенням її (при наявності перегородок) на 3%. Площа перекриття мансарди приймається рівною сумарній площі підлог приміщень мансарди із збільшенням її на 10%,при цьому необхідно враховувати наявність перекриття над сходовими клітками. Площа кожного матеріалу чи конструкції перекриття повинна бути визначена окремо. Сума площ окремих ділянок перекриття повинна бути рівною загальній площі перекриття будинку. Для визначення конструкцій перекриття необхідно користуватися технічними описами,які є в оціночних документах,проектних матеріалах,а також,у виключних випадках,даними розкриття.

ПІДЛОГИ. Площі підлог в будинку підраховуються за даними поверхових планів і експлікації по кожній різновидності підлог окремо (паркетна,дощана,цементна тощо).

ПЕРЕГОРОДКИ. Площа перегородок підраховується по поверховому плану шляхом множення їх загальної довжини на висоту (за виключенням площі прорізів,що обчислені по зовнішньому обміру коробок,а також площ,які зайняті дзеркалами печей,що проходять крізь перегородки). Площа,зайнята дзеркалами печей,визначається шляхом множення ширини дзеркал на висоту приміщення. При однаковому плануванні поверхів площа перегородок підраховується по одному поверху і помножується на кількість поверхів.
БЛАГОУСТРІЙ. Площа замощення,приямків,ґанків,спусків у підвал тощо визначається за даними обстеження.

АГЕНТСТВО НЕДВИЖИМОСТИ УКРАИНЫ. Объединение риэлторов и юристов рынка недвижимости Киева. Сopyright ©2004-2012Сopyright ©2004-2012 ICT COMPANY www.infopromua.com. Все права защищены.
Выгодно продадим/сдадим вашу недвижимость
cursor

Оформление заявки

Адвокатское и риелторское объединение Украины предоставляет полный спектр услуг в сфере недвижимости. Мы с радостью готовы предложиться Вам свои услуги по продаже и аренде недвижимости в Киеве и Киевской области.

Оставьте Ваш номер телефона и наш специалист свяжется с Вами в кратчайшие сроки

Ваш номер телефона: