закрыть

Бесплатная консультация

Для получения бесплатной консультации юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email или телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
Агентство недвижимости Киевская Русь

Недвижимость Киева и Киевской области

Продажа квартир и домов в Киеве

+Добавить объявление
Телефон+380(93)611-1316
Emailinfo@realty-ukraine.net
Skypegoncharov.realty
FacebookМы на Facebook
ВКонтактеМы ВКонтакте
Риэлторские услугиНаши предложенияЮридические услугиБТИБезопасностьКонсультацииУслуги иностранцамО нас
Slideshow Image 1
УкраинаПокупкаПродажаАрендаНовостройкиКоммерческая недвижимостьКредитованиеИнвестирование
Консультация адвоката
Как открыть фирму
arou
lombardlifetourismsellyoursiteworldrealtyuahomelandbusrent

Юридична консультація

Спільна часткова власність


Надані документи:

1. Копія технічного паспорта на кв. №116,буд. 16,вул. Лароша Гавро,м. Київ.
2. Копія Свідоцтва про право власності на житло від 18.10.2005р.
3. Копія Довідки про показники об’єкта нерухомого майна КВ-2011 №43469 від 21.03.2011р.
4. Копія Витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно №30332286 від 17.06.2011р.
5. Копія Листа Київського міського БТІ та реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна від 06.07.2011р. № 32956
6. Копія Заяви про переважне право купівлі від «08» липня 2011 року.

Ситуація:

До компанії «Гончаров та партнери» звернулася Бідік Ірина Іванівна із запитанням про її права та обов’язки,у зв’язку із продажем частки квартири №116,буд. 16,по вул. Лароша Гавро,м. Київ.

Пояснення:

Вивчивши наведені вище документи,можна дійти висновку,що Бідік Ірина Іванівна разом із Абдурмановою Анною Шухратівною є спільними сумісними власниками 27/200 кв. 116 в буд. 16 по вул. Лайоша Гавро,м. Київ.

Відповідно до ст. 369 Цивільного кодексу України,Співвласники майна,що є у спільній сумісній власності,володіють і користуються ним спільно,якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
Розпоряджання майном,що є у спільній сумісній власності,здійснюється за згодою всіх співвласників.
У разі вчинення одним із співвласників правочину щодо розпорядження спільним майном вважається,що він вчинений за згодою всіх співвласників.
Згода співвласників на вчинення правочину щодо розпорядження спільним майном,який підлягає нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації,має бути висловлена письмово і нотаріально посвідчена.
Співвласники мають право уповноважити одного з них на вчинення правочинів щодо розпорядження спільним майном.

Інша частина вказаної вище квартири 73/100 належить в рівних долях Вітюк О.М,Коротичу С.І.,Коротичу В.С.

Тобто Бідік І.І.,відносно інших власників (крім Абдурманової А.Ш.),а вони в свою чергу відносно неї є учасниками спільної часткової власності.

Відповідно до ст. 361 Цивільного кодексу України,Співвласник має право самостійно розпорядитися своєю часткою у праві спільної часткової власності.

Відповідно до ст. 362 Цивільного кодексу України,Продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку,вказавши ціну та інші умови,на яких він її продає.
Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця,а щодо рухомого майна - протягом десяти днів від дня отримання ними повідомлення,продавець має право продати свою частку іншій особі.

Будучи наділені правом на переважну купівлю частки у праві спільної часткової власності,інші співвласники тим не менш не мають жодних привілеїв щодо ціни та інших умов,на яких має намір продати свою частку співвласник-відчужувач.
Для забезпечення здійснення переважного права інших співвласників на купівлю продавець зобов'язаний повідомити інших співвласників про свій намір продати частку. У повідомленні обов'язково має бути визначена ціна,а інші умови продажу мають бути вказані,якщо вони визначаються продавцем як істотні для укладення даного договору (наприклад,строки розрахунків,форма,у якій співвласник бажає укласти договір,та інші умови,досягнення згоди з яких є необхідним для укладення договору).
Якщо договір купівлі-продажу частки підлягає нотаріальному посвідченню,доказом повідомлення учасників спільної часткової власності про подальший продаж частки в спільному майні може бути свідоцтво,видане нотаріусом,про передачу їм заяви продавця згідно із ст. 84 Закону "Про нотаріат"або заява учасників спільної часткової власності про відмову від здійснення права переважної купівлі частки майна,що продається (із зазначенням ціни та інших умов,на яких продається ця частка).
Тому договір купівлі-продажу частки у праві спільної часткової власності іншій особі може бути посвідчений нотаріусом також:1) за наявності відомостей про те,що інші учасники спільної часткової власності відмовились одержати надіслані на їх адреси заяви продавця про його намір продати свою частку. Про цю обставину повинна свідчити зроблена на зворотному повідомленні відмітка органу зв'язку. Повідомлення іншим співвласникам доцільно відправляти цінним листом з описом вкладення з метою уникнення можливих непорозумінь з приводу з'ясування змісту листа,адресованого співвласникам;2) у разі якщо адреса інших учасників спільної часткової власності невідома. На підтвердження цього повинен бути поданий документ відповідного компетентного органу (довідкової служби,адресного бюро тощо).

В опрацьованих документах є Лист (вих. № 11/02-24 від 08.07.2011р.) приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Шевченко І.Л.,яким вона передавала заяву Бідік Ірини Іванівни,до інших часткових співвласників кв. №116,буд. 16,по вул. Лароша Гавро,про наміри продажу.

Таким чином Бідік Ірина Іванівна з свого боку виконала усі передбачені законодавством дії,як учасник спільної часткової власності.

Суб'єктивне право на продаж частки сторонній особі виникає у співвласника з моменту одержання відмови усіх інших співвласників від здійснення переважного права на купівлю або нездійснення ними цього права протягом одного місяця від дня отримання ними повідомлення.

АГЕНТСТВО НЕДВИЖИМОСТИ УКРАИНЫ. Объединение риэлторов и юристов рынка недвижимости Киева. Сopyright ©2004-2012Сopyright ©2004-2012 ICT COMPANY www.infopromua.com. Все права защищены.
Выгодно продадим/сдадим вашу недвижимость
cursor

Оформление заявки

Адвокатское и риелторское объединение Украины предоставляет полный спектр услуг в сфере недвижимости. Мы с радостью готовы предложиться Вам свои услуги по продаже и аренде недвижимости в Киеве и Киевской области.

Оставьте Ваш номер телефона и наш специалист свяжется с Вами в кратчайшие сроки

Ваш номер телефона: