закрыть

Бесплатная консультация

Для получения бесплатной консультации юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email или телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
Агентство недвижимости Киевская Русь

Недвижимость Киева и Киевской области

Продажа квартир и домов в Киеве

+Добавить объявление
Телефон+380(93)611-1316
Emailinfo@realty-ukraine.net
Skypegoncharov.realty
FacebookМы на Facebook
ВКонтактеМы ВКонтакте
Риэлторские услугиНаши предложенияЮридические услугиБТИБезопасностьКонсультацииУслуги иностранцамО нас
Slideshow Image 1
УкраинаПокупкаПродажаАрендаНовостройкиКоммерческая недвижимостьКредитованиеИнвестирование
Консультация адвоката
Как открыть фирму
arou
lombardlifetourismsellyoursiteworldrealtyuahomelandbusrent

Самочинне будівництво:злочин чи варіант?

Яскраві дахи з новенької металочерепиці,мармурові сходи з витонченими поручнями,оновлені фасади двоповерхівок,які ще вчора херсонці називали безнадійними «хрущовками»,під ногами замість щербатого цементу сучасна тротуарна плитка,а на вільних клаптиках землі вже не сміття,яке щодня приносив вітер,а чепурні газони з дорогими екзотичними рослинами. Такі вкраплення,що інколи навіть скидаються на маленькі острівці Європи серед сірих та облуплених совдепівських будинків,все частіше з’являються у Херсоні. «Якщо місту не по кишені змінити свій імідж одразу і остаточно,то нехай хоча б за рахунок коштів та з власної ініціативи підприємців стають гарнішими окремі його частини»,— подумає якийсь перехожий. Втім,чи замислиться над «ціною»,яку за такі сучасні перетворення інколи платять найближчі сусіди та державні структури,покликані здійснювати контроль за дотриманням будівельних норм і правил?

Багатоповерхівка № 30,що на Кіндійському шосе,за довгі роки стала рідним домом для сотень херсонських родин. У її стінах і сьогодні створюються нові сім’ї,народжуються й виростають діти. Дім затишний і теплий,опалюється автономною котельнею,оточений розвиненою інфраструктурою. Лихо,як вважають мешканці,постукало у їхні двері якихось півтора-два місяці тому. У різних квартирах воно проявлялося по-різному:у когось з’явилися невеличкі тріщини на стінах,у когось почав деформуватися кахель у ванній кімнаті,дехто ж одного разу просто не зміг потрапити у власне помешкання,оскільки раптом перекосилися вхідні двері. Ще на початку будівництва об’єкт було задумано таким чином,щоб на першому поверсі розмістити офіси,перукарні,магазини тощо,а решта 9 поверхів займуть житлові приміщення — квартири. І якщо жити сюди люди заїхали одразу ж після введення в експлуатацію будівлі,то так званий офісний поверх стояв порожнім багато років.
Його освоєння почалося лише нещодавно,приблизно за 3—4 місяці до того,як власники квартир почали помічати якісь негативні зрушення у себе вдома. І не тільки. В одному з під’їздів просто при вході впадають у вічі тріщини завтовшки… в два-три пальці. Можливо,це просто збіг обставин? Але збентежені загрозою власній безпеці люди забили тривогу. Почали телефонувати й звертатися по допомогу в різні архітектурні й будівельні інстанції,ЖЕКи,до представників МНС,прокуратури.
Також розпочалися спроби переговорів з самим забудовником. Втім,як розповідали мешканці,знайти спільну мову з майбутнім сусідом було практично неможливо. А потрапивши одного разу на будівельний об’єкт,люди й взагалі почали говорити,що в окремих місцях будинку видалено несучі стіни. — Найжахливіше те,що будинок починає просідати,— поділилася наболілим мешканка будинку на Кіндійському шосе,30,Олена Майстер. — На другому-третьому поверхах у людей не за¬криваються двері,пішли тріщини на стінах. Одна з моїх сусідок взагалі почала боятися спати. Шкоди зазнало не одне-два помешкання. Більшість їх власників називати свою повну адресу й прізвища просто не наважувалися. У провідних державних установах столиці,куди у розпачі люди телефонували,взагалі сказали,що в даній ситуації годі сподіватися на хороше. Хоча й сидіти склавши руки в жодному разі не можна. А тому краще йти до міських органів контролю за проведенням будівельних робіт.
У Херсоні ж на скарги й занепокоєння мешканців вказаного будинку практично з першого дня виникнення загрозливої ситуації відгукнулися інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у області (ДАБК) та інспекція з нагляду за станом житлового фонду управління житлового господарства міської ради. Оперативності цих структур можна тільки позаздрити:провідні спеціалісти одразу ж виїхали на об’єкт,почали досліджувати й аналізувати ситуацію.
Об’єктивні та неупереджені висновки не змусили на себе довго чекати. Більше того,не ставши робити з цього великих таємниць,керівництво обох інспекцій продемонструвало повагу і до автора цих рядків,яка звернулася з проханням прокоментувати ситуацію (такої відкритої позиції у деяких інших херсонських чиновників,на жаль,помічати не доводиться). Ірина Славік,головний державний інспектор інспекції ДАБК у Херсонській області:— Перевіркою законності проведення будівельних робіт з реконструкції вбудованих нежилих приміщень та будівництва прибудови до них по Кіндійському шосе,30,встановлено,що роботи проводить ТОВ «ПМК-19» без затвердженої проектної документації та дозволу на проведення цих робіт.
Приписом інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області від 6 лютого 2008 року № 2 роботи на об’єкті зупинено,на генерального директора ТОВ «ПМК-19» Владлена Гіріна накладено штраф за ст. 97 Кодексу України про адміністративні правопорушення (постанова від 7.02.2008 р. № 2). Приписом інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області від 25.02.2008 р. № 10 ТОВ «ПМК-19» зобов’язано до 26 березня поточного року замовити й виготовити звіт у ліцензійній організації про технічний огляд несучих конструкцій будинку № 30 по Кіндійському шосе для визначення їх технічного стану.
На ТОВ «ПМК-19» складено протокол про правопорушення у сфері містобудування від 25.02.2008 р. №12 та винесено постанову про накладення штрафу у відповідності до вимог ст. 1 Закону України «Про відповідальність підприємств,їх об’єднань,установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» від 28.02.2008 р. № 22. Це питання перебуває на контролі відповідних служб міста. Олександр Черников,начальник інспекції з нагляду за станом житлового фонду управління житлового господарства Херсонської міської ради:
— Усі ці питання повинні вирішуватися просто:фізична особа,підприємець має узгоджувати з сусідами будь-які свої дії щодо проведення робіт з реконструкції або будівництва. Навіть якщо хтось хоче встановити газову колонку,має спитати у людей з верхніх та нижніх поверхів,чи згодні вони. Підписи мешканців затверджуються печаткою ЖЕКу. Лише тоді видаються документи на технічні умови. Без попереднього погодження не може бути й мови про початок будівельних робіт. І якщо людина діє у законодавчому полі,прагне облагородити споруду,прилеглу до неї територію і зміцнити її конструкцію,замінити відрізок трубопроводу,каналізації,тим самим покращуючи інфраструктуру даного району,хіба хтось із майбутніх сусідів не підтримає такі позитивні перетворення?
Але зазвичай у нас все відбувається іншим чином:спочатку ламають і руйнують,люди обурюються,і лише потім починають діяти іншим,більш правильним шляхом. У практиці інспекції інколи доходило до такого,що лише за присутності нашого представника та представника прокуратури людина припиняє вести зварювальні роботи або ж руйнувати конструкцію. Часто підприємці вирішують справу на свою користь і в іншій інстанції. Не дають згоди ані сусіди,ані державні служби нагляду — отримують право власності на свої забудови у судовому порядку. У такому разі ми нічого зробити не можемо. Хоча були факти,коли ми виступали третіми особами у судах вищих інстанцій,де добивалися відміни подібних рішень. Але це ж не вихід з ситуації! За словами фахівців,будівель,які починають зводити всупереч будівельним нормам,у Херсоні завжди було чимало.
Є вони й сьогодні. Тим,хто здійснює самочинне будівництво,як це не парадоксально,значною мірою розв’язує руки сам закон. Точніше,ст. 376 Ци¬вільного кодексу України,яка так і називається:«Самочинне будівництво». Тут,у першому пункті,чорним по білому чітко прописано:«Житловий будинок,будівля,споруда,інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом,якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці,що не була відведена для цієї мети,або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту,або з істотними порушеннями будівельних норм і правил». Але вже у п. 3 читаємо:«Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою,яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці,що не була їй відведена для цієї мети,за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку:особі під уже збудоване нерухоме майно» та у п. 5:«На вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно,яке самочинно збудоване на ній,якщо це не порушує права інших осіб». Сьогодні на урядовому рівні обговорюється питання про вилучення з Цивільного кодексу цієї статті або її суперечливих пунктів. Але доки вона діє,доти будь-яка фізична чи юридична особа має цілком вмотивоване сподівання,що її незаконні дії в органах суду можуть «набути» законного обрамлення. Тетяна ПІДГОРОДЕЦЬКА.

АГЕНТСТВО НЕДВИЖИМОСТИ УКРАИНЫ. Объединение риэлторов и юристов рынка недвижимости Киева. Сopyright ©2004-2012Сopyright ©2004-2012 ICT COMPANY www.infopromua.com. Все права защищены.
Выгодно продадим/сдадим вашу недвижимость
cursor

Оформление заявки

Адвокатское и риелторское объединение Украины предоставляет полный спектр услуг в сфере недвижимости. Мы с радостью готовы предложиться Вам свои услуги по продаже и аренде недвижимости в Киеве и Киевской области.

Оставьте Ваш номер телефона и наш специалист свяжется с Вами в кратчайшие сроки

Ваш номер телефона: