закрыть

Бесплатная консультация

Для получения бесплатной консультации юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email или телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
Агентство недвижимости Киевская Русь

Недвижимость Киева и Киевской области

Продажа квартир и домов в Киеве

+Добавить объявление
Телефон+380(93)611-1316
Emailinfo@realty-ukraine.net
Skypegoncharov.realty
FacebookМы на Facebook
ВКонтактеМы ВКонтакте
Риэлторские услугиНаши предложенияЮридические услугиБТИБезопасностьКонсультацииУслуги иностранцамО нас
Slideshow Image 1
УкраинаПокупкаПродажаАрендаНовостройкиКоммерческая недвижимостьКредитованиеИнвестирование
Консультация адвоката
Как открыть фирму
arou
lombardlifetourismsellyoursiteworldrealtyuahomelandbusrent

Для того,щоб звести ризики до мінімуму необхідно

Для того,щоб звести ризики до мінімуму необхідно прискіпливо вивчати оригінали потрібних документів,досліджувати «історію» ділянки. перевірити дієздатність продавця,наявність прав «третіх» осіб на ділянку.
В першу чергу,потрібно перевірити документи,котрі засвідчують право власності на землю,що знаходяться у продавця. В держакті повинен бути вказаний адрес ділянки і найменування органу,що його видав. Також до нього додається план відведення ділянки і вказуються сусіди,які залишають в документі свої підписи. Крім цього,необхідно звірити документи з кадастром,подивитися схему ділянки,зіставити його план з реальним місцезнаходженням. Сумніваючись,що він за площею не відповідає вказаним в документах розмірам,потрібно просто переміряти його. Покупець має на це право.
Правильно оформляємо договір купівлі-продажу…

При укладанні договору купівлі-продажу земельної ділянки необхідно звернути увагу на відповідність документа вимогам законодавства. В Земельному кодексі вказується,що такий договір обов'язково повинен містити наступні дані:

- найменування сторін;

- вид договору (договір купівлі-продажу);

- предмет договору (опис земельної ділянки);

- документ,який підтверджує право власності продавця на ділянку;

- відомості про відсутність заборони на відчуження ділянки;

- відомості про наявність або відсутність обмежень на використовування ділянки за цільовим призначенням;

- ціну договору;

- зобов'язання сторін угоди.

В договорі необхідно також вказувати порядок розрахунків,експертну оцінку ділянки,відповідальність сторін за неналежне виконання договору,випадки припинення його дії. При цьому сторони угоди не мають права змінити цільове призначення і режим використовування земельної ділянки,а також інші обов'язкові вимоги,передбачені законом. При продажі ділянки одним з подружжя необхідно одержати письмову згоду другого,якщо ділянка утримувалася під час шлюбу. Також бажано,щоб продавець надав документи про відсутність заборгованості за землю.
Не дивлячись на те,що передача земельної ділянки за договором купівлі-продажу припиняє правоспроможність попереднього власника,права і обов'язки третіх осіб по відношенню до ділянки можуть залишатися в силі. Сюди відносяться заставні зобов'язання (у тому числі іпотека),сервітути,оренда,інші обмеження і обтяження.
Також необхідно з’ясувати кількість власників і укладати договір купівлі-продажу з усіма власниками відразу.
Слід бути уважними з особами,які продають ділянку по довіреності за відсутності власника. Довіреність може бути відкликана,а власник виявитися недієздатним або мертвим.
Не забудьте з’ясувати,яким чином земельна ділянка перейшла до теперішнього власника і перевірити правовстановлюючі документи (договір купівлі-продажу,міни,свідоцтво про спадщину,первинна приватизація та інше). У випадку,якщо ділянка відійшла за рішенням суду,радимо впевнитися,що строк на оскарження такого рішення вже минув. Якщо виявилось,що останнім часом ділянка часто міняла власників,це може свідчити про незаконність первинної угоди та намагання шляхом багаторазового перепродажу «замести сліди».

Також треба з’ясувати екологічну обстановку в районі - перевірити радіаційний фон на земельній ділянці,оскільки не секрет,що в деяких популярних для забудови районах передмістя знаходилися пункти очистки транспорту з Чорнобиля.
вивчати необхідно саме оригінали і бути дуже уважними з дублікатами зниклих документів.

Основним документом на землю є Державний акт на право власності на земельну ділянку. Державний акт видається власнику при первинній приватизації на підставі цивільно-правових угод,рішення суду,свідоцтва про право на спадщину тощо. Другий екземпляр державного акту знаходиться в державному органі,котрий його видав. Отож,аби впевнитися в тому,що акт не підроблений,необхідно переглянути другий оригінал акту. Крім того,радимо отримати Черговий кадастровий план земельної ділянки з метою ідентифікації її з тією,яку ви оглядали. В кадастровому плані вказані прізвища сусідів. Якщо вони збігаються з реальністю,ви маєте більше шансів купити саме ту ділянку,яку оглядали. Якщо не всі прізвища збігаються,це може означати,що в кадастрі застарілі дані.
Також необхідно отримати нотаріально оформлений дозвіл чоловіка/дружини продавця на продаж ділянки,довідку про обмеження та обтяження на земельну ділянку й обов’язково зазирнути в Генеральний план міста на предмет планів влади щодо вашої майбутньої землі.

 

Зміна цільового призначення земель,які перебувають у власності громадян або юридичних осіб,здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок у порядку,що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Водночас,частиною п’ятою статті 20 Земельного кодексу України передбачено,що земельні ділянки сільськогосподарського призначення використовуються їх власниками або користувачами виключно в межах вимог щодо користування землями певного виду використання,встановлених статтями 31,33-37 цього Кодексу.

Враховуючи вищезазначене та беручи до уваги частину п’яту статті 20 Земельного кодексу України,зміна цільового призначення земельної ділянки в межах категорії земель повинна відбуватися відповідно до Порядку зміни цільового призначення земель,які перебувають у власності громадян або юридичних осіб,затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2008 № 502.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 11 квітня 2002 р. N 502
Київ
Про затвердження Порядку зміни цільового призначення земель,які перебувають у власності громадян або юридичних осіб
Відповідно до статті 20 Земельного кодексу (2768-14)
України Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:
Затвердити Порядок зміни цільового призначення земель,які перебувають у власності громадян або юридичних осіб (додається).
Прем’єр-міністр України А.КІНАХ Інд. 22
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 квітня 2002 р. N 502
ПОРЯДОК
зміни цільового призначення земель,які перебувають у власності громадян або юридичних осіб
1. Цей Порядок визначає механізм щодо зміни цільового призначення земельної ділянки,яка перебуває у власності громадянина або юридичної особи.
2. Зміна цільового призначення земельної ділянки проводиться за поданням заяви (клопотання) її власника до сільської,селищної,міської ради,якщо земельна ділянка розташована в межах населеного пункту,або районної держадміністрації,якщо земельна ділянка розташована за межами населеного пункту.
До заяви (клопотання) додаються:
а) копія державного акта на право власності на земельну ділянку;
б) для громадянина — власника земельної ділянки — копія паспорта (серія,номер паспорта,коли і ким виданий та місце проживання),для юридичної особи — власника земельної ділянки — копія статуту (положення) та копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи;
в) документи щодо встановлених обмежень (обтяжень) та земельних сервітутів на використання земельної ділянки;
г) обгрунтування необхідності зміни цільового призначення земельної ділянки із зазначенням її розміру.
3. Сільська,селищна,міська рада або районна держадміністрація розглядає заяву (клопотання) і в разі згоди на зміну цільового призначення земельної ділянки дає дозвіл на підготовку проекту її відведення:
складання проекту відведення земельної ділянки,якщо зміні цільового призначення підлягає її частина;
перепогодження проекту відведення земельної ділянки з відповідними органами виконавчої влади,якщо зміні цільового призначення підлягає вся земельна ділянка.
4. Проект відведення земельної ділянки,цільове призначення якої змінюється,складається державною або іншою землевпорядною організацією на замовлення власника земельної ділянки.
5. Умови і термін складання проекту відведення земельної ділянки визначаються договором,укладеним замовником з виконавцем робіт.
6. Проект відведення земельної ділянки погоджується або перепогоджується з органом земельних ресурсів,природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами,органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини,а також підлягає державній землевпорядній експертизі,після якої замовник подає проектні матеріали відповідно до сільської,селищної,міської ради або до районної держадміністрації для прийняття рішення.
7. Сільська,селищна,міська рада розглядає проектні матеріали та приймає рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки,яка розташована в межах населеного пункту (крім земель,визначених пунктом 11 цього Порядку).
8. Районна держадміністрація розглядає подані проектні матеріали та приймає рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки,яка знаходиться за межами населеного пункту,якщо така зміна пов’язана з наступним використанням цієї ділянки для сільськогосподарських потреб,ведення лісового і водного господарства,будівництва об’єктів,призначених для обслуговування членів територіальних громад району (шкіл,лікарень,підприємств торгівлі тощо).
9. Якщо зміна цільового призначення земельної ділянки,яка розташована за межами населеного пункту,передбачає використання ділянок для інших потреб,ніж визначених пунктом 8 цього Порядку,районна держадміністрація розглядає проектні матеріали,готує свій висновок з цього питання і подає його разом з матеріалами до Ради міністрів Автономної Республіки Крим,обласної держадміністрації. Рада міністрів Автономної Республіки Крим,обласна держадміністрація розглядає матеріали та приймає рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки (крім земель,визначених пунктом 10 цього Порядку).
10. Якщо зміна цільового призначення стосується земельних ділянок — ріллі,багаторічних насаджень для несільськогосподарських потреб,лісів першої групи площею понад 10 гектарів,а також земельних ділянок природоохоронного,оздоровчого,рекреаційного призначення та особливо цінних земель,що проводиться за рішенням Кабінету Міністрів України,районна держадміністрація подає проектні матеріали разом із своїм висновком до Ради міністрів Автономної Республіки Крим,обласної держадміністрації.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим,обласна держадміністрація розглядає подані проектні матеріали і готує свій висновок для подання Кабінету Міністрів України для прийняття відповідного рішення.
11. Зміна цільового призначення особливо цінних земель,розташованих у межах населеного пункту,проводиться після погодження з Верховною Радою України за рішенням сільської,селищної,міської ради. Проектні матеріали на погодження до Верховної Ради України подаються Верховною Радою Автономної Республіки Крим,обласною,Київською і Севастопольською міською радою.
Зміна цільового призначення особливо цінних земель,розташованих за межами населеного пункту,проводиться після погодження з Верховною Радою України за рішенням Кабінету Міністрів України. Проектні матеріали на погодження до Верховної Ради України подаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим,обласною держадміністрацією.
12. Рішення сільської,селищної,міської ради або відповідного органу виконавчої влади про зміну цільового призначення земельної ділянки є підставою для оформлення громадянину або юридичній особі державного акта на право власності на земельну ділянку із зміненим цільовим призначенням.
13. У разі прийняття рішення про відмову у зміні цільового призначення земельної ділянки сільська,селищна,міська рада або відповідний орган виконавчої влади протягом 15 днів письмово повідомляє про це її власника з обгрунтуванням причини відмови.
14. У разі незгоди власника земельної ділянки з рішенням сільської,селищної,міської ради або органу виконавчої влади про відмову у зміні її цільового призначення спір вирішується в судовому порядку.

АГЕНТСТВО НЕДВИЖИМОСТИ УКРАИНЫ. Объединение риэлторов и юристов рынка недвижимости Киева. Сopyright ©2004-2012Сopyright ©2004-2012 ICT COMPANY www.infopromua.com. Все права защищены.
Выгодно продадим/сдадим вашу недвижимость
cursor

Оформление заявки

Адвокатское и риелторское объединение Украины предоставляет полный спектр услуг в сфере недвижимости. Мы с радостью готовы предложиться Вам свои услуги по продаже и аренде недвижимости в Киеве и Киевской области.

Оставьте Ваш номер телефона и наш специалист свяжется с Вами в кратчайшие сроки

Ваш номер телефона: